Louboutin outlet wholesale jerseys christian louboutin outlet cheap nfl jerseys Louboutin outlet Tiffany Outlet wholesale nba jerseys cheap mlb jerseys Cheap christian louboutin christian louboutin outlet replica oakleys cheap cheap nhl jerseys cheap authentic christian louboutin christian louboutin outlet cheap jordans cheap nhl hockey jerseys
OTA Tıp Merkezi

                         

E-Danışma

                           

E-Randevu

                               

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

 

Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilen, bakteriler, virüsler veya parazitler tarafından oluşturulan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. Enfeksiyon Hastalıkları, Mikro-Organizmaların neden olduğu, başka canlılar tarafından vücüdumuzda meydana getirilen hastalıkların tanı, tetkik ve tedavisi üzerine çalışmaktadır. Tanı yöntemlerindeki ilerlemeler ve piyasaya çıkan yeni ilaçların yardımıyla birçok enfeksiyon hastalığı teşhis ve tedavi edilebilmektedir.

               

Enfeksiyon Hastalıkları bölümünün tanı kısmını oluşturan Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarında hastalık etkeni mikroorganizmaların tespitine yönelik testler yapılmaktadır. Bakteriyoloji (Bakteri bilimi), Viroloji (Virus bilimi), Mikoloji (Mantar bilimi), Parazitoloji (Parazit bilimi) ve Seroloji (kanda Mikro-Organizmalara karşı oluşan antikorları araştıran bilim) Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarının alt birimlerini oluşturmaktadır.

                                 

Grip, idrar yolu enfeksiyonu ve ishalden, AIDS, menenjit, tüberküloz, sarılık gibi ölümcül hastalıklara kadar çok geniş bir hastalık grubu, enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip ve tedavi edilebilmektedir. Ateş, enfeksiyon hastalıklarının en sık karşılaşılan bulgularından biri olduğu için ve enfeksiyonlar ateşin en sık nedeni olduğu için, ateşi olan hastaların değerlendirilmesinde Enfeksiyon Hastalıkları Biriminin önemli yeri vardır.

 

İLGİLİ KONULAR : 

 

Mini Testler

                                        

Bel-Boyun-Diz Egzersizleri

 

Psikiyatri

Promedical

SSK,Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarına Psikiyatri muayenesi

İşitme Testi

Promedical

Kurumumuzda İşitme Testi ve KBB Muayenesi hizmeti verilmektedir.