Louboutin outlet wholesale jerseys christian louboutin outlet cheap nfl jerseys Louboutin outlet Tiffany Outlet wholesale nba jerseys cheap mlb jerseys Cheap christian louboutin christian louboutin outlet replica oakleys cheap cheap nhl jerseys cheap authentic christian louboutin christian louboutin outlet cheap jordans cheap nhl hockey jerseys
OTA Tıp Merkezi

                         

E-Danışma

                           

E-Randevu

                               

Digital Röntgen

Direkt grafiler

  •  Akciğer Grafisi 
  • Telekardiyografi
  • Üriner sistem ve Batın Grafileri
  • Extremite (kemik) Grafileri
  • Vertebra Grafileri
  • Kranium Grafileri


İlaçlı Grafiler


IVP ( İntravenöz Pyelografi-İlaçlı Böbrek Grafisi)

İntravenöz pyelografi (İVP) x-ışınları kullanılarak yapılan bir röntgen incelemesidir.
Direk karin grafisi çekildikten sonra damar yolu ile x-ışın boyası( opak madde) verilerek  verilen ilacin böbreklerden idrar yollarina geçisi sirasinda aralikli filmler çekilerek yapilan radyolojik tetkiktir. En büyük avantaji, hem idrar yollarinin anatomisini göstermesi ?
Hastaya verilen x-ışın boyası( opak madde) kan dolaşımına karışır, böbreklerde toplanır ve böbrek ve idrar yollarının film üzerinde görünmesini sağlanır.


 
HSG ( Histerosalpingografi-İlaçlı Rahim Grafisi)

Histerosalpingografi (HSG), x-ışınları kullanılarak yapılan bir röntgen incelemesidir. Burada serviksten (rahim ağzından) geçen silindirik bir kateter yardımıyla uterus içine yağlı bir x-ışını boyası (opak madde) verilmektedir.


X-ışınlarına duyarlı bu boyanın yayılım şekli değerlendirilerek uterus (rahim) boşluğu, olası polipler, myomlar ya da rahim içinde düzensizlik yaratabilecek benzer tümoral kitlelerin varlığı yönünden araştırılacaktır.


Ayrıca boyanın tüpler içinde ilerleyişi ve karın içine yayılışı sonrasında da tüplerin herhangi birinde kısmi ya da total bir tıkanıklık olup olmadığı anlaşılabilir. HSG, infertilite (kısırlık) araştırmalarında sıklıkla rutin olarak uygulanan bir yöntemdir.

 

Mini Testler

                                        

Bel-Boyun-Diz Egzersizleri

 

Psikiyatri

Promedical

SSK,Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarına Psikiyatri muayenesi

İşitme Testi

Promedical

Kurumumuzda İşitme Testi ve KBB Muayenesi hizmeti verilmektedir.