Louboutin outlet wholesale jerseys christian louboutin outlet cheap nfl jerseys Louboutin outlet Tiffany Outlet wholesale nba jerseys cheap mlb jerseys Cheap christian louboutin christian louboutin outlet replica oakleys cheap cheap nhl jerseys cheap authentic christian louboutin christian louboutin outlet cheap jordans cheap nhl hockey jerseys
OTA Tıp Merkezi

                         

E-Danışma

                           

E-Randevu

                               

Gemi Adamı Sağlık Raporu

İlk kez gemi adamları Sağlık Yoklama Belgesi almak için başvuran adaylar ile iki yıldan daha uzun süre denizde faal olarak çalışmamış gemi adamları adaylarının yapılan muayeneler sonucunda Gemi Adamları Sağlık Yönergesi hükümlerine göre gemi adamı olmaya fiziksel engeli yoksa (sakatlık veya hastalıkları vb.) Gemi adamı olur sağlık raporu" almaya hak kazanırlar.

 

Gemi adamı adaylarından istenen evraklar : 

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi(ön-arka)
  • 7 adet fotograf

 

Gemi adamı sağlık raporu için yapılacak olan tetkikler açlık gerektirmektedir. Adayların merkezimize aç karnına saat 8:30-10:30 arası gelmesi gerekmektedir.

 

Gemi Adamlarının Genel Muayenesi: 

1 - İç Hastalıkları

2 - Göz 

3 - KBB

4 - Nöroloji 

5 - Psikiyatri 

6 - Ortopedi ve Travmatoloji 

7 - Genel Cerrahi

 

Gemi Adamlarının Genel Muayenelerinde Yapılan Tetkikler:

1. Hemogram

2. Sedimantasyon

3. Şeker

4. Tam idrar tahlili

5. Üre

6. RF

7. Anti HIV

8. HBsAg

9. PA Akciğer grafisi

10. EKG tetkikleri,

11. Odyometri

Periyodik Sağlık Raporu

Gemi adamları, sağlıklarının denizde çalışmaya elverişli olup olmadığını anlamak için her iki yılda bir periyodik kontrolden geçmeleri gerekmektedir. Bu kontroller sonucunda gemi adamlarına Periyodik Sağlık Yoklama Raporu" verilir. 18 yaşından küçük olanların deniz hizmetinde sürekli çalıştırılabilmeleri için Periyodik Sağlık Yoklamaları`nın her yıl tekrarlanması gerekmektedir.

 

Özel Durum Sağlık Raporu

Gemi adamı olmasına müsaade edilen ancak iki yıldan daha kısa aralıklarla muayene edilmeleri Sağlık Kurulu Raporu ile kararlaştırılan gemi adamları gerekli muayenelerini zamanında yaptırmak zorundadırlar. Bu durumdaki gemi adamlarına Özel Durum Sağlık Raporu" düzenlenir ve muayeneleri iki yıldan daha kısa aralıklarla yapılır.

Mini Testler

                                        

Bel-Boyun-Diz Egzersizleri

 

Psikiyatri

Promedical

SSK,Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarına Psikiyatri muayenesi

İşitme Testi

Promedical

Kurumumuzda İşitme Testi ve KBB Muayenesi hizmeti verilmektedir.